Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
^Back To Top
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


 

Godło


 


 

 


 

 

 


Dzisiaj jest: Wtorek
16 Października 2018
Światowy Dzień Żywienia i Walki z
Głodem
Imieniny obchodzą
Ambroży, Aurelia, Dionizy, Florentyna,
Galla, Gallina, Gaweł, Gerard, Gerarda,
Gerhard, Grzegorz, Radzisław

Do końca roku zostało 77 dni.
Zodiak: Waga

Odwiedza nas 1 gość oraz 0 użytkowników.

Wykonujemy odnowienia spawalnicze

AKTUALNOŚCIW dniach 12 i 13 kwietnia w ramach projektu "Kształcenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim" odbyły się kolejne dwa egzaminy dla spawaczy metodą MAG 135. Do egzaminów - teoretycznego i praktycznego - przystąpili uczniowie szkół z Golubia - Dobrzynia oraz Kowalewa Pomorskiego. Dobrze odbyta praktyka zaowocowała zdaniem egzaminu spawalniczego przez wszystkich kursantów.

Dzięki takim kursom uczniowie zyskują nowe kompetencje oraz uprawnienia przydatne w poszukiwaniu dobrze płatnej pracy. Teraz pozostaje już tylko czekać na odbiór książeczki spawacza oraz certyfikatu potwierdzającego nowe kwalifikacje.
Wszystkim gratulujemy uzyskania pozytywnych wyników i życzymy kolejnych sukcesów na drodze zawodowej.


W ramach projektu "Kształcenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim", w dniu 07.04.2018 r. odbył się egzamin dla pierwszej grupy uczniów biorących udział w kursie spawania metodą MAG 135, zorganizowanym przez CKPiU. Po ponad miesięcznym szkoleniu jedenastu uczniów przystąpiło do egzaminu państwowego zarówno z części praktycznej, jak i teoretycznej. Próbę tę wszyscy przeszli pozytywnie, czego efektem będą zdobyte uprawnienia na spawanie metodą MAG 135. Nowe kwalifikacje z pewnością będą przydatne na rynku pracy, gdyż zawód spawacza jest obecnie zawodem cenionym przez pracodawców.

Raz jeszcze gratulujemy kursantom zdania egzaminu oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.


Informujemy o rozpoczęciu naboru dla uczniów na zajęcia dodatkowe w ramach projektu
Dziś nauka, jutro praca II” . Niezbędne dokumenty zamieszczamy do pobrania poniżej.
Zajęcia z zakresu:
- mechanicznej obróbki skrawaniem,
- kowalstwa artystycznego,
- pozalekcyjne z podwyższenia kompetencji zawodowych w mechatronice - sterowania mechatroniczne - domy inteligentne,
- pozalekcyjne z mechatroniki - robotyka i pomiary,
- kurs spawania metodą TIG złączy pachwinowych dla uczniów ZSZ w Wąbrzeźnie, Szkoły Branżowej
I stopnia.

 

 


W wyniku wygranego przez CKPiU postępowania przetargowego pn. "Kurs spawania metodą MAG wraz z egzaminem" w ramach projektu "Kształcenie zawodowe w Powiecie Golubsko-Dobrzyńskim", w dniu 12.02.2018 r. w naszym Centrum rozpoczął się kurs spawania metodą MAG 135 dla uczniów Zespołów Szkół z Golubia-Dobrzynia oraz Kowalewa Pomorskiego. Celem kursu jest teoretyczne oraz praktyczne nabycie umiejętności i kwalifikacji niezbędnych do pracy w zawodzie spawacza. Do kursu przystąpiło łącznie 42 uczniów (30- Zespół Szkół nr 2 w Golubiu-Dobrzyniu oraz 12- Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim). Za nimi już pierwsze dni zajęć, podczas których zapoznali się z zasadami BHP, podstawowymi czynnościami spawacza przed, w trakcie i po zakończeniu pracy. Ponadto wykładowcy oprowadzili kursantów po spawalni. Była to dla nich okazja do zobaczenia "od kuchni" jak wygląda w pełni profesjonalnie wyposażona pracownia spawalnicza. Za uczniami są już także pierwsze zajęcia przy spawarkach. Podczas nich uczyli się podstawowych spawów przewidzianych dla metody MAG 135.

Cały kurs potrwa do kwietnia. W tym czasie uczniowie systematycznie poszerzać będą swoją wiedzę z zakresu spawalnictwa.


W ramach projektu "Szkoła Zawodowców" dziesięciu uczniów ZSZ w Wąbrzeźnie uczestniczyło w kursie spawania metodą MAG 135. Zwieńczeniem był egzamin, który odbył się w sobotę 13 grudnia w naszym centrum. Podczas egzaminu uczniowie musieli wykonać określone spawy pod czujnym okiem egzaminatora. Ponadto zweryfikowana została także ich wiedza teoretyczna. Dzięki takim kursom uczniowie zyskują nowe, niezbędne na rynku pracy kwalifikacje i umiejętności oraz mogą z bliska przyjrzeć się jak funkcjonuje profesjonalna pracownia spawalnicza.

 


W piątek 12 stycznia egzaminem zakończyliśmy kurs operatora wózków jezdniowych. Kurs przeprowadziliśmy przy współpracy z firmą Centrum Szkoleń i Zaopatrzenia BHP Renata i Piotr Jagodzińscy, która pomogła w przygotowaniu uczestników do zdania egzaminu. Po raz pierwszy pierwszy egzamin przeprowadzony został przez Urząd Dozoru Technicznego. Składał się on z dwóch części - teoretycznej oraz praktycznej. W części teoretycznej sprawdzona została wiedza z zakresu obsługi oraz konserwacji wózka widłowego, a także zadań operatora wózka jezdniowego. Natomiast część praktyczna polegała na prawidłowym ustawieniu palety z ładunkiem w wyznaczonym przez egzaminatorów miejscu.
W przyszłości zamierzamy następne egzaminy przeprowadzać także przy udziale inspektorów z Urzędu Dozoru Technicznego.


W zakładce „KKZ” dostępny jest aktualny plan zajęć dla KKZ Technik Logistyk na styczeń 2018 r.


 

 

 

 

 

Copyright © 2013. CKPiU Rights Reserved.


Facebook youtube